z Vltavského kraje


Horoskop

Datum narození: 17.6. 2013 14:50 Znamení: BLÍŽENCI

Blíženci bývají nadaní, rychlí, obratní a ve všem úspěšní. Jsou chytří, společenští a kdekomu se líbí.

B: Ještě jsem malej...ale už se líbím. (hlavně páníčkům)


Lidé Blíženci s oblibou mluví, stejné je to i se zvířaty Blíženci, jen používají vlastní jazyk. Pes Blíženec bude štěkat mnohem více než pes Býk, Blíženci milují hluk, jsou rádi v neustálém pohybu, ale musí to být různé druhy činností - a velmi často všechny naráz!

B: No co bych k tomu dodal. Jazyk mám vlastní, dlouhej, mlsnej... štěkat umím, ale zatím to není tak časté, jen když je na blízku něco podezřelého, tak to zahlasím. Když se s kámošema ve školce honíme, tak jsem taky slyšet... uvídíme...


Kromě toho, že se hlasitě projevuje, je mazlíček Blíženec i velmi bystrý. Není neobvyklé, že je takové zvířátko neobyčejně vnímavé a velmi rychle dokáže pochopit, co po něm chcete. S oblibou se učí různým triků, a povelům, často od lidí odkouká nějakou činnost a pak se opičí. Snadno se učí různým trikům, ale neradi je předvádějí.

B: Bystrý a vnímavý jsem, to platí na plné čáře. No když mi ukážou, co po mě chtěj, jsou páníci čitelní a mně se se zrovna chce (když je k tomu mlska, tak se mi chce), tak jsem opravdu chápavý.


Pes Blíženec je ovládán planetou Merkur a projevuje rtuťovité vlastnosti. Je spíše podnikavý než přítulný a jeho energie se projevuje hlavně neúnavností a hbitostí, takže se často zdá nevychovaný a má-li příležitost, stává se ničitelem. Pokud má dost věcí, kterými se může po celý den zabývat, bude se zvíře Blíženec zřídka nudit. A protože všechna ta aktivita Blížence dost vyčerpává, je potřeba, aby Blíženci dostatečně odpočívali. Mělo by mít pohodlné místo ke spaní a člověk by ho neměl rušit. Odpočinek působí jako aspirin.

B: Tak v tomhle bodě o mě nemějte strach. Činost k zabavení si vždycky najdu, když mi dojdou kousací věci, tak si najdu nějaký to tričko, nebo koukám z okna. A když už mě to vyčerpá, tak spím ...na břiše, na boku, hodně rád na zádech s nohama nahoru opřenýma o dveře, ale to jsem neřek, protože já přece hlíííídáááám ;)

 

Většina zvířat vnímá okolní svět čenichem. Zvířata Blíženci jsou extrémně citliví na pachy. Psi, kteří pracují pro policii při vyhledávání lidí, drog, zbraní, jsou pravděpodobně pod silným vlivem Blíženců, když mají tak ostrý čich. Mazlíčci v tomto znamení budou mít velmi bystré všechny smysly - ostrý sluch, bystrý zrak a dokonalý čich.

B: A tím se to vysvětluje, prostě za to nemůžu, že mě to k té zemi pořád tak táhne, já jsem prostě pod vlivem... blíženců. Takže to ve mně nepotlačujte, ale rozvíjejte, jasan?!!

 

Mazlíček Blíženec bude pravděpodobně mlsný, jelikož chuť je dalším smyslem, který je u Blíženců velmi vyvinutý.

B: Tak o tomhle nic nevím... "Ale když jsme u toho... Něco bych si dal..."

 

Blíženci vládnou nad nervovým systémem a také pažím a ramenům. Pokud není váš mazlíček opicí, nemusíte se starat o nic jiného než o jeho nervový systém.

B: Tomuhle nerozumím, ale opice nejsem, tak se starejte.

Pro svou všestrannost a roztomilost je dobrým společníkem majitele, který chápe jeho poněkud zvláštní povahu. Je zábavný svou schopností rozeznat slabosti jednotlivých členů rodiny a obratností, s jakou je využívá. Na druhé straně, pokud má jeho majitel dost trpělivosti a věnuje se mu od útlého mládí, stane se z něj i přes jeho temperament poslušné a ovladatelné zvíře.

B: Budu hodnej...

Hodí se pro lidi narozené ve znamení Vodnáře a Vah.

Souhvězdí je vidět v zimě mezi Prokyonem z Malého psa a Capellou v souhvězdí Vozky. Nápadné jsou dvě stejně jasné hvězdy Castor a Pollux.