z Vltavského kraje


Akční víkend v Čechách - DUO CACIB Brno

25.02.2014 12:00

Zdravím všechny moje fanoušky!

Na úvod vám musím napsat, že jsem byl ve čtvrtek na veterině, kde (jak již všichni víte) to miluju... Byl jsem tak přemotivovanej, že jsem tak nějak pozapomněl, že se mám vždycky nejdřív vyklidnit, protože čím dřív začnu vnímat, tím dřív se dostanu dovnitř... Byla to zas síla, trvalo to než jsem se dostal dovnitř, ale podařilo se. Zadek jsem si mohl radostí ukroutit, ale co je důležité, přibral jsem za 3 měsíce skoro 11kg. Lidi se tím prý moc nechlubí říkali páničkové, ale já prej můžu. :) Nechal jsem si aplikovat do kožichu pipetu, protože z lesa už pravidelně nosím domů klíšťata.. potvory... Páníčkovi jsem voněl a panička mě 2 dny odháněla, že smrdím. Nikdy se holt nemůžete zavděčit všem...na to pamatujte. Pak jsem si nechal udělat manikůru na palcích, chtěl jsem si nehty nechat i nalakovat, ale zase mi to nakonec rozmluvili.

V pátek jsme se po obědě vydali do Brna, 900km..., ale zvládli jsme to bez obtíží,  už jsme celkem sehranej tým. Nemocný páníček řídí a my s paničkou spíme. :D Je to spravedlivé rozdělení rolí pro případ krizových situací... že třeba dojde jídlo... panička musí být odpočatá, aby jídlo vyndala a já musím být plný sil, abych ho do sebe dostal... Po příjezdu už jsme toho moc nestihli, rychlé venčení, večeře a to je tak vše. Večer se už tedy jen připravily věci na ráno a šli jsme spát... Ráno mi paníčci ironicky velmi "děkovali", že se díky mně "super a dostatečně" vyspali... Poctivě jsem totiž monitoroval pohyb za dveřmi a svědomitě ohlásil vše podezřelé... a věřte nebo ne, ale podezřelé bylo zrovna tu noc (a tu další taky) naprosto vše živé. Večer si se mnou dost povídali...resp. po mě štěkli pokaždé, když jsem jim ohlásil, že se za dveřma zas něco děje... No jo no... ale chtěli hlídacího psa? Chtěli! Tak se nemůžou divit.. člověk...totiž pes se snaží a oni ho chvalí za to, že je ticho a ne za to, že hlídá... To jsou mi věci... tak já vám teda nevím v čem je zakopanej pes... 

Po snídani jsme se vydali na výstaviště. Našli jsme náš kruh, volné místečko a čekali jsme na začátek. Čekání nám zkrátila super společnost a sice Kunštěkovi s tátou, kteří si ustlali hned za námi. Pak přišla moje chvíle, protože výstavu zahájila naše třída. Nastoupili jsme do kruhu dva. Kolega byl asi o 3 týdny mladší, ale dalo by se to typovat naopak. Sice jsem se choval a předvedl lépe, ale exteriérově se líbil více mladší souputník. Posudek jsem dostal zase celkem pěkný, i když strohý, ale bez větších výtek. Celkově za VN2. Pak už jsem měl volnou zábavu a čekal jsem jak dopadne táta. Táta bohužel CACIBa v sobotu nevyhrál, ale pro mě vítěz samozřejmě byl... Byla tam s nim sranda... byl na mě hodnej... a páníček z něj zas nemohl sundat packy... Když výstava skončila, vyfasoval jsem zase místo v autě a paníčci si šli po svém... Na obídek, nákupy a tááááááááák... klasika... Známe tyhle člověčí záležitosti, že? To já to radši zalomím... ty výstavy jsou dost náročný... to byste něvěřili... přeci jen tam ze sebe dávám úplně všechno!  Pak jsme jeli do Myslivny (kde jsme byli ubytovaní) a s námi spousta jiných chlupatých-čtyřnohých!, panička mi dopřála zasloužené vycházky v tamějším lesíku a pak jsme šli všichni odpočívat... páníček byl totiž nachlazený, tak se zachumlal do peřiny a mě poprosili o trochu pochopení a klidu. No snažil jsem se, ale jsem přece "wachhund" (original z německého jazyka) - něco jako bdělý hlídač, takže jsem párkrát ohlásil vetřelce a páníčka několikrát probudil... ale prý mu ta siesta i tak pomohla. Večer jsme šli na véču, vzali mě do restaurace s sebou, kde jsem opět všem přítomným ukázal, že jsem i společenský pes... ta slina na sedáku jedné židle byla jen nehoda a panička po ní zametla stopy.

Ráno po 7. hodině jsme si zabalili věci a jeli zase na výstaviště. Celý proces se opakoval, omlouvám se Berrošovým, že jsem páníčky neupozornil na jejich přítomnost, ale zaregistroval jsem je až když jsme už byli uvelebení jinde. Celou výstavu jsme opět strávili v kruhu přátel od táty a nálada byla super. Dokonce mi můžete říkat Darci junior, protože od nedělě zdobí můj krk obojek stejný jako má táta. Děkuji taťkovým páníčkům!!! Mám je šíleně rád... Stejně tak jako v sobotu, tak i v neděli naše třída zahajovala výstavu. Tentokrát jsme šli do kruhu 3. Snažil jsem se jak umím, byl jsem pozorný, ničeho jsem se nebál a vše si nechal líbit. Páníček byl pochválen za předvení a trochu doufal, že bychom mohli stát u "jedničky", ale vyhrál stejně jako v sobotu výraznější kolega a já byl s páníčkem zase VN2 s pěkným posudkem-dokonce už jsem zase plnochrupý. :D  Panička měla radost, že jsem to tak hezky s páníčkem zvládnul. Páníček byl trochu zklamanej, ale po chvíli a po velkým mazlení se mnou a s taťkou, bylo všechno zase dobrý.  Pak jsme fandili ostatním a vyplatilo se, všichni kolem nás uspěli skvěle. Dokonce tentokrát rozhodčí plně zaregistroval tátovy kvality a taťka vyhrál posledního potřebného CACIBa! Radost byla veliká. Pak zase ještě nějaký nákup, siesta, venčení a hurá směr severozápad. (Po cestě v autě zase zaznělo, že jsem stejně nejlepší pes jakýho si páníčci mohli přát... to se nechlubím... jen konstatuji fakt... doma mě holt mají rádi...). Pak jsme dorazlili k Babičce, která bydlí pod Ještědem. Ta mě zase pořádně pomazlila a nestačila koukat jak jsem od ledna vyrostl. Den jsme zakončili v Jablonci u paniččínýho taťky. Dostal jsem tam opět dávku mazlení a mohl jsem jít spát.

V pondělí jsem se šel ráno vyřádit do lesa a na louku a po obědě jsme jeli domů do Německa. Musel jsem vyrůst snad i za ten víkend nebo co, protože si představte, že z Brna jsem jel ještě v postroji, ale v pondělí domů už bez postroje, prostě už nešel zapnout... ale už se mi šije nový... tak jsem zvědav...

Víkend byl super a moc jsem si ho užil, i když to bylo náročné a od té doby vlastně stále více odpočívám. Ale viděl jsem se s tátou, nevlastní ségrou, Berrošem a spoustou jiných psích kámošů a ještě mě pomazlilo tolik lidí a dostal jsem tolik pamlsků... no řekněte, co víc si pes může přát?

Jdu si zas chrápnout.

Mějte se krásně. Brzy načtenou.

Badík

Ještě pár foteček z výstavy:

S taťkou...

 

a s páníčkem... všimněte si, že jsem dvouhlavý :)

A pár foteček z lítání venku (všiměte si nového obojku!):

—————

Zpět