z Vltavského kraje


der BH

01.11.2015 16:27

A jsme u posledního článku psaného zpětně. Zároveň je článek aktuální...

Možná vám nadpis napověděl a možná vás taky zmátnul... :) a říkáte si proč podprsenka...ano, ano BH je z němčiny sice podprsenka (der Büstenhalter , běžně BH), ale znamená to taky "doprovodný pes" ( der Begleithund). Tak teď už je asi jasnější, čeho se asi týká  tento článek...  včera jsme absolvovali první opravdovou  zkoušku. Vybrali jsme (teda my - páníčkové vybrali, mě se nikdo neptal) zkoušku poslušnosti dle mezinárodního zkušebního řádu - BH.

Jak jsem již psal dříve, páníček neustále vykládal něco o cvičišti a bojišti a mě konečně včera docvaklo, proč. Den začal jako každý jiný, jen jsme na to, že byla sobota, poměrně brzo vstávali. Páníčkové pakovali nějak víc věcí než obvykle a brali mi misku na pití. Z toho mi bylo jasný, že jedeme někam na dýl. Když jsme vyrazili a já sledoval, že jedeme na cvičák, nepřišlo mi to úplně divný. Poslední dobou jsme tam jezdili dost pravidelně a nahodile. Tentokrát tam ale bylo nějak plno. Přicházeli další a mě začlo docházet, že asi nebudeme jen cvičit.

Pak už to šlo ráz na ráz. Nástup, kontrola čipu - tady to trvalo nekonečně dlouho, protože můj čip někam odcestoval a tak to trochu zabralo, než jsme ho našli... Zde malá vsuvka - díky za nácvik bonitace! Díky tomu jsme věděli, že tam ten čip někde je a je funkční, protože i na nácviku bonitace nám trvalo, než jsme ho našli. No a pak už to byl fofr. Šli jsme totiž první na řadu, tak jsem se moc nerozkoukal a najednou páníček podává hlášení. Pan rozhodčí docela voněl a měl v ruce zajímavý desky...musel jsem si čuchnout. Pak jsme šli trasu BH. No...nebudu se vymlouvat, nebavilo mě to. Navíc tam bylo dost lidí, zajímalo mě to všechno kolem, jen ta trasa moc ne, protože jsme ji šli již mnohokrát... Páníček, ten tomu taky moc nedal, protože mě rozhodil tím, že mě zapomněl říct, když jsem se měl ze sedu zas rozejít... Působili jsme tam zřejmě lehce komicky... ale oba jsme si to užívali. Já myslel, že o nic nejde a páníček myslel, že máme po bodech. Skupinka, odložení, přivolání, všechno klaplo, i když s chybkama. Nakonec dlouhodobé odložení po dobu co cvičil Béďa, kde jsem si trochu odpočinul a nakonec verdikt - 47bodů. No, žádná sláva to nebyla...jsme si toho oba vědomi a páníček doteď nechápe, co mě to popadlo štěkat vesele na rozhodčího a při odložení do sedu se rozkejdnout a začít se drbat za uchem...ale to neví jak to svědělo. Pak trocha čekání a druhá část zkoušky. Tam už bylo vše OK. Skupinka, kolo, běžci, jiný pes, opuštění psa, atd...všechno v pohodě..

Konečný verdikt - OBSTÁL.

I když to nebylo nic extra, můžu si hrdě říct, že máme první poctivou zkoušku. A poctivě zvládnutou. Příště by mi akorát mohli říct, že o něco jde, abych se víc soustředil a vydržel se chvíli nedrbat. Ovšem to, že nebudu štěkat na rozhodčího, to slíbit nemůžu...:-)

Máme radost a jsme rádi, že to klaplo a dotáhli jsme to. A páníček mě má rád a já mám rád jeho... a řekli jsme si to, heč!

Tady se můžete podívat na komplet fotky z celého dne, včetně mých souputníků. Bohužel ne všem se dařilo. Ostatní šli většinou zkoušky náročnější a tak to ne všem vyšlo. To nevadí, hlavně, že jsou všichni zdraví a mají se s páníčkama rádi. Příště to už klapne!

Mějte se krásně a brzy zas napíšu! Tentokrát už pravidelněji!

Váš Badík

Jo a vtip na závěr, to že jsem štíhloun a žádný velikán jistě všichni víte... No tak pan rozhodčí to korunoval, když mi hledal čip, fakt dlouho a já trpělivě držel a dělal, že se mi to vlastně i líbí... "Nooo hodná čubinka!"

 

 

—————

Zpět