z Vltavského kraje


Bonitace

01.11.2015 14:57

Ne...nelekejte se.. ještě nemám odbonitováno... To se jen konal nácvik bonitace pro zájemce z řad potomků mého taťky a jejich přátel. Jeho prima páníčkové nás pozvali, abychom přijeli na jejich cvičák, kde bychom se po dlouhé době viděli, zacvičili si na cizím place a zkusili si bonitaci. Potkal jsem tam spoustu nevlastních sourozenců (i jednu úplně vlastní ségru, i když z předchozího vrhu) a celý den si náramně užil.

O bonitaci mi páníčkové už vyprávěli, ale protože zatím ani nevíme, jestli se zůčastnit (spíš ne), tak nás stejně zajímalo, jak by tak asi kdyby... No a když je to kousek a je tam tolik prima lidí, nemělo smysl váhat s účastí.

Rozdělili nás na několik skupinek dle věku a moje skupinka si zkoušla poslušnost. Tak jsme si s páníčkem trochu pocvičili, dostali pár rad od místního (a milého) pana cvičitele a s očekáváním už jsme vyhlíželi začátek bonitace. Záhy jsme se dočkali a bez velkých okolků jsme šli na věc. Nejvíc jsme nevěděli co udělá průchod skupinkou a páníček prý měl respekt z odložení. Když to shrnu, dopadlo to dobře a ž výborně. V žádné z disciplín jsem nevyhořel a bonitaci bych prý zvládl v pohodě. Tak jsem rád. Zřejmě si to "na ostro" asi nikdy nedáme, ale aspoň víme, že na tom nejsme nijak zle.

Jako bonus pak byla ještě šance si "tak trochu kousnout", což jsem samozřejmě využil a tímto moc děkuji Sthellušce za půjčení postroje, když páníčkové ten můj s sebou nevzali.

Musím uznat, že takových akcí by mohlo být víc. Moc mě to bavilo. Počasí nám klaplo a všichni lidi i pejsani byli super.

Pod článek přidávám pár fotek z průbehu dne. A tady najdete fotky komplet.

Děkuji taťkovým páníčkům za pozvání a moc se těším zase někdy nashledanou!

Badík.

 

 

 

—————

Zpět