z Vltavského kraje


Cestování, aneb navigování je dřina

09.04.2014 19:30

Buongiorno!

Tak jsem tu opět s novinkami za posledních několik dní. Nic extra se celý týden v podstatě neudálo. Minulé úterý jsem byl ve škole, chodili jsme s páníčkama ven, kde je spousta srandy s listím, kterého je stále v lese na zemi spousta a mám rád, když mi ho házejí..

Taky cvičíme blbinky s přeskakováním a tak..

Nejzásadnější událostí byl především víkend. O víkendu jsme byli v Čechách. Byl to zase cestovatelský nášup. Vyráželi jsme v pátek odpoledne, když páníček přišel z práce. Zabalit pelech, jídlo, pamlsky, vodítka, hračky, šup do auta a … zastávka někde cestou … paštička…. a jsme v Čechách! Nechápu, proč je páníček vždycky tak utahanej. Spali jsme jako vždy v Jablonci. Ráno se ale páníček vytratil a přijel až za pár hodin. Na autě jsem poznal vyměněný kola a páníček říkal, že stihl oběhat co potřeboval… nechápu, proč říká, že běhá, když sedí v tý plechový boudě a vozí se.. No, pak zase zabalit a… najednou jsme u babičky v Hlušicích! Páníček nás tam s paničkou vysadil a zas odjel. A tam to byla pecka. Zahrada, travička, venku bylo teplo.. V podstatě jsem se v domě moc nezdržoval. Zabral jsem si zahradu a do domu jsem vždy jen nakoukl, abych zkontroloval situaci. No dobře nejdřív mi bylo samotnému venku smutno a chtěl jsem za paničkou a za babičkou skočit dovnitř oknem... ale po pár nezdarech jsem to vzdal. Páníček odjel do Prahy na schůzi Hovawart klubu a zúčastnil se volby vedení. Netuším, co to všechno znamená, ale asi to nebyla pohoda jako „pobíhání v lese a baštění pamlsků“… Když přijel, cítil jsem z něj emoce. Taky říkal, že prej na svodu mladých a bonitaci bude možná trochu dusno. Tak nevím, co se tam stalo, ale je mi to fuk, hlavně, že se mi vrátil. Trochu mě mrzí, že jsem tam nebyl taky, abych ho ohlídal, ale měl jsem spoustu práce na zahradě..  Kontrola záhonů, hledání pokladů, hlídání paničky a babičky.. kontrola, co to mají na stole… sledování toho, jak dlouho se nedotkli jídla… a podobně... to dá psovi zabrat.

No, u babičky jsme spali a druhý den ráno brzo budíček a vyrazili jsme směr Praha. Měli jsme sraz ve Stromovce, kde jsme se potkali s jednou veeelmi přijemnou paní. Ze začátku jsem myslel, že si budeme jen hrát, ale záhy mě došlo, že se jedná o individuální konzultaci mých pubertálních výjevů... Ta paní byla evidentně na rakeťáky mýho typu zvyklá a moc jsme si rozuměli. Prošli jsme si Stromovku, páníčkové si s ní pořád povídali, ona je opravovala a radila co kdy udělat jinak a pak opět do auta a… najednou jsem u babičky v Liberci! Tam jsme se moc nezdrželi… lehl jsem si na svoje místo v kuchyni a najednou už zase jdeme... opět do auta a… zase najednou Jablonec.. Tam jsme se potkali s rodinou páníčka a jejich lidskýma štěnatama.. Byli jsme v hospodě, kde jsem si krásně pod stolem dáchnul, zatímco lidi jedli a bavili se…

Krásně jsem si odpočinul, pak jsme udělali pár společných fotek venku a šup opět do auta… 

...to už jsem si říkal, že bysme to snad zas nemuseli tak přehánět… Naštestí mě asi vyslyšeli a frčelo se směr domov. Zase jsme urazili za víkend 1700km a já doufám, že si dáme trošku klídek... aspoň zas na nějakou dobu. To neustálé hlídání a navigování mě dost zmáhá...

No, od tý návštevy Prahy cítím z páníčků mnohem větší klid... nevím čím to je, ale je mi to moc příjemné. Díky tomu jsem si maximálně užil školu tento týden. Tak nějak mě to všechno mnohem víc bavilo. Páníčkové něvěřili svým očím a říkali, že prej mě snad museli někde vyměnit... Bylo to taky tím, že nebylo takový vedro jako v jiných dnech, tak se mi mnohem líp běhalo a myslelo a hlavně jsem byl víc při chuti. Taky jste takoví mrzutí, když je venku vedro? Já nemám hlad, nemám chuť, nechce se mi nic.. ani přemejšlet.. Nejradši jen ležim a když mi páníčkové dají misku až před čumák, je to super. Nemám to holt tak snadný jako páníčkové... ti si vždycky sundaj bundu a maj klid... Já si ten svůj kabát ale sundat nemůžu..

Tak to by asi bylo pro tentokrát všechno. Mějte se všichni skvěle, opět dám o sobě vědět!

PS: a kdybyste měl někdo zájem, tak táta (ten kaňour jeden) bude mít další štěňátka... a se Sthellčou! Super spojení.. Mrkněte sem a kdybyste chtěli chlupatýho rošťáka mého typu, dejte jim vědět.

PS1: Malý kvíz... Kdo mě najde na fotce níže?

—————

Zpět