z Vltavského kraje


Houby

02.10.2013 23:36

Pizizub opět zdraví všechny čitatele!

Dnes jsem zastával funkci hlavního kontrolora a hlídače... O co šlo? Šli jsme na procházku do lesa... Původně jsem měl slíbenou hru s míčkem a výcvik.. Již na půl cesty ovšem panička našla na zemi první výrůstky, kterým říkali s páníčkem houby..

Nebylo by na tom nic extra, kdyby po chvilce nenašla další..a pak zase další... což totálně namotivovalo, do té chvíle laxního, páníčka a oba začli v předklonu čmuchat u země a hledat ty...houby.. Což o to... když je to baví, tak ať si hledaj, ale maj se při tom držet u sebe proboha.. Co mě to dalo práce je furt nahánět k sobě.. mohl jsem se ulítat..od jednoho k druhýmu a naopak.. chvilkama jim to došlo a drželi se u sebe, tak jsem jen kontroloval situaci a měl čas na svoje čmuchání - mimochodem, les..to je jako kronika...tam je toho pořád tolik co čmuchat.. No, ale zpět k tématu..pořád se mi ty dva nezbedové vzdalovali od sebe.. Měl jsem toho plný tlapky, abych je uhlídal..

Dostal jsem i důležitou funkci - pomáhat s hledáním...

Dostal jsem čuchnout a měl jsem jako vyhledat další... nechápu, co ode mě čekali, když jsem zastával funkci hlídače a koordinátora výpravy k tomu.... každopádně jsem do toho dal všechno....

.... s mým nálezem ovšem spokojeni úplně nebyli..

Jak jsem měl asi vědět, že červený vršky nejsou to, co hledáme.. No, ale pohlazení jsem stejně dostal...

Abych to zkrátil... Nakonec jsem se vylítal až až... i bez míčku. Páníčkové si to evidentně užili, protože byli spokojení (to já už na nich moc dobře poznám). Cestou zpět jsem ještě zopákli nějaký ty rutinní povely a pokyny, což pro mě znamenalo, že jsem si pochutnal, a pak se šlo definitivně domů..

Nakonec toho navážili 1,8 kg... šílený.. Ale už se zas těšim, až půjdem příště. Dělat koordinátora a hlídače mě moc baví.. Vždycky když totiž přiběhnu k páníčkům, pohladí mě..a někdy mi i něco dobrýho spadne...

Tak houbám zdar a lesu zvlášť!

Dobrou noc.

B.

—————

Zpět


Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.