z Vltavského kraje


Jak jsem se zúčastnil první soutěže krásy...

30.11.2013 18:15

Dobrý den, dobré poledne, pokud zrovna obědváte.

Opět jsem zde, abych vám sdělil pár nových zážitků. A tentokrát to byla jízda. Jak už jsem naznačil minulý týden, tento víkend se konalo překvapení. Už na minulé školce jsme totiž dostali pozvánku na psí vánoční trhy s tím, že tam bude doprovodný program, spousta věcí k očmuchání, nakoupení a podobně. Ani já, ani páníčkové jsme z toho nebyli moc moudří a nevěděli jsme, co přesně čekat. Nicméně jsme se rozhodli tam jít a omrknout situaci. Říkali jsme si, že si aspoň omrknu cvrkot v hale mezi spoustou psů, lidí, dobrot a hluku.

V sobotu ráno jsem dostal zas jen trochu najíst v domění, že se tam bude konat i trochu výcviku a taky jako pojistka pro případ, že bych byl utžený jako ze řetězu, tak aby mě bylo na co odlákat... Celá tato domněnka se záhy ukázala jako naprosto bláhová. Už od příjezdu na místo jsem se šíleně těšil na to, co bude uvnitř. Navíc jsme byli v naprosto novém prostředí, plného nových pachů...nemohl jsem se ovládnout. Pamlsky, které mi páníčci nabízeli ve mně nemohly za žádnou cenu zkrotit tu stopující a těšící se šelmu, co ve mně dřímala. Po vejití do haly si vlastně dobrých 15 minut nic nepamatuju. Neuvěřitelná vůně všech pamlsků, krmiva a ostatních psů mě naprosto omráčila a zbavila svéprávnosti... Celé to bylo podtrženo asi i tím, že jak jsem táhnul na všechny směry, tak jsem si asi na chvilku zastavil přívod krve do mozku... i bělmo v očích jsem prý měl červené, říkali páníčci... No, trochu jsem se neovládnul no... jsem přeci ještě malej...

Prošli jsme prý (znám tuto část jen z vyprávění) trochu výstavu prodejců v hale a došli až na její konec. Odtud už si zase pamatuju vše naprosto jasně. Na konci haly byl červený koberec,n na kterém se cvičilo a pořádal doprovodný program.

Bylo to fajn, hlavně dogdancing se mi líbil. Mrkněte na video zde. Níže jen dvě fotečky. Měli to moc hezky připravené.

 

No a když jsme tam tak stáli u toho představení, přiběhla za náma nějaká paní a ptala se, jestli jsem prý Hovawart.. to slovo jsem rozuměl. Páníčkové řekli, že jo a ona mě začala mazlit. A pak se zeptala, jestli bych se nechtěl zúčastnit soutěže o nejhezčího psa. Páníček řekl že ne, panička že jo... a za chvilku už páníček vyplňoval přihlášku. No a pak se čekalo. Bylo to hned vedle a byl tam taky hezkej červenej koberec...

Po nějaké době se začaly židle zaplňovat a přišla porota. Do zápolení se nás nakonec přihlásilo okolo 20 pejsanů..slušná konkurence... Byly tam různé rasy, výšky, šířky, délky...a to jak psů, tak páníčků... Podstatou bylo projít se po koberci tam a zpátky, ukázat něco z toho, co umím a pomalu se vrátit zpátky. Porota podle toho měla vybrat 6 postupujících. V neděli se poté koná finále, kterého se zúčastní všichni vybraní ze všech kol, která se konají vždy jedno ráno a jedno odpoledne..  Tudíž by finále mělo být složeno ze zhruba 18 psů.

No, trochu jsem tam pozoroval mé soupeře a nebyl to snadný boj. Zvlášť když přihlédneme k tomu, že jsem tam byl zdaleka nejmladší.. Udělali jsme co jsme měli - viz video zde, ukázali pár zakladních kousků a šli si sednout. Pak jsem se zas trochu nudil a čekal až se všichni vystřídají... Zároveň totiž probíhala soutěž v tom, co kdo umí. Vítěz by si totiž prý teoreticky mohl zahrát v nějakým filmu.. Když jsem některý z nich viděl, byl jsem překvapený, co všechno se my psi, zvládneme naučit... doufám, že to po mně nebude nikdy nikdo chtít.. musí to být dřina..uuuaaaa... už jen tohle psaní mě nesmírně vyčerpává... Ale zpět k tématu. Po všech vystoupeních se vyvolávali postupující... To už mě dost nudilo a chtěl jsem jít zase prozkoumávat výstavu, když v tom se ozvalo jméno páníčka a pak to moje.. což znamenalo, že jsme postoupili do dalšího dne do finále.. Páníčkové na sebe koukali jak motovidla, mně to bylo buřt a tak jsme si vzali nominační papír a šli koupit ještě pár dobrot.. za odměnu..a taky proto, že už mi doma docházejí... což je má noční můra...žádné mlsky..to bych nepřežil.

Potup do finále:

No, takže zítra jedeme opět do haly. Páníček už říkal, že tentokrát mě nenechá hladovýho a ještě mě půjdou vylítat před odjezdem, aby mě už ta pepka neklepla definitvně... uvidíme jak to ustojím. Dnes jsem pořesvědčen že jo, ale až to tam všechno zase ucítím... nechme se překvapit...

No nic, jdu pilovat před zrcadlo pózy modelek dle časopisů.. taky jsem sjel na netu nějaký fotky a videa taťky a mamky, abych něco okouknul a měl čím ve finále oslnit.. Zítra dám vědět, jak jsem dopadl. Teď jdu slupnout něco dobrýho a hodit záda do pelechu.

Ciao zítra.

Baďouš

—————

Zpět