z Vltavského kraje


Konečně!

16.10.2016 12:13

Tak...a jsem u toho. Konečně nám to klaplo... A co? No to, o čem páníček prvně mluvil na táboře - ZM. Cesta k ZM byl trnitá, ale nakonec jsme to zmákli. Předám slovo páníčkovi:

Celá taškařice začala na zkoužkách na našem ZKO, kde jsme začátkem října ZM šli poprvé. Byli jsme připraveni, nabuzeni a odhodlaní. Trénink byl dobrý a Badík již spolehlivě označoval předměty na stopách. Proto jsme šli s tím, že bychom to měli nějak udělat. Po ranních oficialitách se jelo na stopu. Našlápl jsem ji, terén byl dobrý, počasí fajn jen trochu víc foukalo. Přišli jsme s Badíkem, nahlásili se rozhodčímu a šlo se na věc. Badík vzorně nakráčel ke stopě, já dal povel "stopa" a Badík se vydal úplně jiným směrem. Pak se zatočil, vracel, čmuchal jinde a nakonec si lehnul přede mě. Tak znovu "stopa!", na to se Badík opět vydal někam jinam, nakonec se vyčůral a byl konec... Bylo to pro mě tak velké zklamání, že jsem v ten den s kynologií okamžitě seknul a už nechtěl nikdy nic dělat... Ještě ten den, když všichni viděli jak jsem zlomenej, mi figurant nabídnul možnost jít ZM znovu za 14 dní v Semilech. Samozřejmě jsem o tom nechtěl ani slyšet...

Ale po dvou dnech ve mě vše uzrálo a rozhodl jsem se, že to letos ještě zkusíme. Šli jsme opět potrénovat, zamysleli se nad tím, co bylo asi minule špatně, Badík v tréninku opět stopy zmáknul, tak jsme se přihlásili a šli na to.

Když jsme přijeli na cvičák do Semil, trochu nám zatrnulo. Mají to tam moc hezké, ale mají cvičák ve stráni...a to dost prudké stráni. Říkal jsem si, že jestli dáme tu stopu, tak poslušnost v tomhle terénu bude boj. Tak jsme to šli rychle s Badíkem očuchat a seznámit se s placem.

Pak přijel rozhodčí, začlo se úřadovat, nástup a odjezd na stopy. Nervy ve mě opravdu hodně pracovaly. Ale terén byl super a počasí opět přálo. Našlapal jsem, šel pro Badíka, a šlo se na věc. Tentokrát nezklamal, na nášlapu čuchnul a šel krásně ve stopě. Na lomu se malinku musel srovnat, ale dobrý a pak už šel směrem k předmětu. Říkal jsem si, že je to super, už jen formalita...ale nebyl by to Badík. Přišel k předmětu, čuchnul si a stál....chvilku a pak se chtěl rozejít. Držel jsem stopovačku a stál jsem. Zřejmě mu to došlu, tak si teda znovu čuchnul k předmětu a zalehnul. Super... Za ten předmět nám rozhodčí sebral 5bodů + 1bod za lom, takže 44 bodů.

Normálně bych už byl klidnej, ale plac ve stráni mě děsil. Psi prý mají trošku problém sedat si v kopci. Přijelo se zpět a šlo se na poslušnost.Tentokrát bylo na stopách hodně psů a byly vesměs úspěšní, proto jsme zpět na cvičák přijeli až po dvou hodinách... Na poslušnost jsme šli tedy s tím, že to nějak dopadne. Stráň a nové prostředí se na nás podepsaly. Blbě se nám chodilo v tom svahu, Badík byl roztěkanej, protože to moc neznal a hlídal všechny strany a celkově jsme byli takoví zatažení... Aport měl super, odložení nakonec zmáknul... Takže celkem 43bodů. Říkal jsem si, že jsem to čekal horší a vím, že Báďa má navíc.

Na obranu jsme šli již klidnější. Je to naše nejsilnější disciplína, zvlášť na našeho fuguranta. Před zkouškou jsme Badíka trochu navnadili kousnutím, revíry dal oba krásně a počkali na příjezd rozhodčího (obrany byly mimo cvičák). Žádné dlouhé zdržování a šlo se na věc. Dojít na výchozí bod, a povel "revír"..a zase náš chlupáč... rozběhl se, zastavil a čuměl... Tak znovu "revír"..to už mu seplo a spolehlivě oběhl první maketu...pak už vyslání do druhé, vyštěkání, obrana psovoda, atd... no, prý je to divoch a nemá úplně všechny zákusy pevné.. Plus ten druhý povel na revíru, takže celkem 44bodů.

A je to doma! Konečně máme první trojoddílovou zkoušku hotovou, celkem 131bodů ze 150možných.

Jsme o to víc rádi, že jsme to dali na cizím cvičáku a na úplně novém místě na obrany a na velký rukáv...

Je to náš tajtrlík chlupatej...

A teď zazimujeme, budeme dál pro zábavu cvičit..a příští rok? Zkusíme ZVV1. Přejte nám štěstí.

Cvičák v Semilech.

Jinak jsou v Semilech moc milá parta lidí a děkujeme jim za přijetí a pohoštění. Líbilo se nám tam a cítili jsme se tam příjemně. Taky děkujeme Tomášovi, že nás nalomil, ať to jdeme zkusit.

Tak si to od páníčka vezmu zpět... no a dovětek z mé strany? Už jsem si přečetl, co je to ZVV1... cooo?? No, uvidíme, uvidíme, jak se mi bude chtít!

Mějte se!

—————

Zpět