z Vltavského kraje


Novoroční proslov krále Badoslava I.

01.01.2015 19:02

Vážení kamarádi, přátelé, čitatelé a návštěvníci těchto stránek.

Rád bych Vám všem touto cestou popřál vše nejlepší do nového roku 2015. Než tak ale udělám, chtěl bych trochu shrnout rok minulý a zamyslet se nad dalšími kroky, které bych rád se svou smečkou uskutečnil.

Rok 2014 byl teprve mým druhým, který ve svém životě prožil. Začal velmi poklidně na Vysočině v chaloupce. Poté se ovšem vše poměrně slušně rozjelo tím, že jsem absolvoval svou první výstavu v Brně. A poměrně úspěšně, protože jsem jako nejmladší (a nejmenší) účastník skončil s hodnocením VN4 uprostřed startovního pole a všichni jsme měli radost, hlavně i že jsme to s páníčkem zvládli. V rámci rodinného jména jsme povzbuzeni absolvovali ještě několik takových akcí ať už v Čechách, nebo v Německu a osmou výstavou - což byla výstava Hovawart klubu ČR jsme naši výstavní kariéru zakončili. A myslím, že už nadobro. Vím, nikdy se nemá říkat nikdy, ale v tomto případě máme asi jasno. Zúčastníme se výstavy asi jen v případě potřeby kvůli případnému uchovnění, ale i to je ještě nejisté. Výstavy jsou skvělá věc, především v rámci socializace, ale jinak jsem měl několik příležitostí se přesvědčit o tom, že i zde je politika... a někdy je tam až moc hustá atmosféra a ukáže se "přátelská" faleš. V kategoriích prcků a mladších puberťáků, kde jsem závodil i já, je to ještě minimálně, ale to, co člověk vidí a slyší v kategoriích vyšších, kde jde o tituly a prestyž... A tak jsme si všichni řekli, že se toho účastnit nechceme. Oči nám otevřely i přihlížející malé děti, které s velkým pláčem nepochopily jaktože ten jejich pejsek a nej kamarád není podle rozhodčího ten nejhezčí, jakto když je???!!!  To říká přeci každý, že pro něj je ten jeho nej, tak proč si to nechat vymlouvat? Především v mém případě, kdy se neřadím k typům oceňovaných v ČR... na to jsem moc atletickej a hubenej běžec. Raději ten čas a peníze věnujeme nějakým výletům, nebo výcviku, než jezdit na výstavy plné podezřelých emocí a občas velmi velmi zajímavých výsledků a posudků....

No, kromě několika výstav jsme absolvovali s páníčkama několik výletů a různých akcí a to miluju. Většinou je tam sranda, lítání, poznám se s někým novým, nebo vidím "staré" známé, případně rodiče... to můžu. Poměrně dost jsme se najezdili po Německu i Čechách... bylo to fajn.

Nesmím zapomenout na svod mladých, který jsem absolvoval spolu s mou poslední soutěží. Byla to fajn akce...především to jak páníček dramaticky změnil barvu a schopnost fungovat na základě jednoho jedinného triku, který jsem neviděl... ale zřejmě není úplně snadný, protože u něj páníček dost nadával...

Ovšem asi nejzásadnějším bodem roku 2014 byla změna mého bydliště. Byla to velká akce a já jsem díky ní zkusil řazení a vyfotil nekolik vydařených selfie... Změna bydliště a přesun z Německa do Čech pomohla nejvíc asi páníčkovi a ani já si vlastně nemůžu stěžovat. Poznal jsem tu mnoho nových kamarádů, máme tu prima les a přilehlé louky, taky krásný kopce, který vysprintovat není vůbec sranda (zvlášť pro páníčka...hihi) a bydlím teď v domku se zahradou s prima domácím...Je to fajn. A německy na mě mluví pořád, jen k tomu přidali víc češtiny, takže řeči stále trénuji a domluvím se plynně oběma.

Rok 2014 byl zároveň zcela přelomovým v rámci mého učení. Ze školky jsem postoupil na vyšší stupně a jestě v Německu jsem absolvoval první stupeň, včetně vysvědčení. Během roku jsem byl s páníčkama na několika akcích, jejichž vrcholem byl tábor pořádaný Vlaďkou. Ten zřejmě definitivně definoval naše další kroky, které se budou ubírat cestou srandy na cvičáku a díky němu jsem se dostal i na nynější cvičák tady u nás. Baví nás to všechny, jen toho nesmí být moc... a moc velké vedro :-) Absolvovali jsme i samostatný kurz čmuchání a prý v tom nejsem úplně k zahození. Takže se tomu v roce 2015 budeme chtít trochu víc věnovat a najít hlavně čas (viď páníčku?). Výcvik je hlavně o tom, jak si s páníčkem vzájemě vyhovíme a když se jeden z nás blbě vyspí, nebo vstane zadkem napřed (nebývá u mě moc časté), ten druhý ho může podržet. Nejvíc mě ovšem baví štěkání na kapucína a kousání do něj... to je fakt super zábava a rozhodně bychom v tom rádi pokračovali. Plán pro rok 2015 je tedy jasný... Jsme tým a týmově budeme sbírat úspěchy i neúspěchy, které si sami vybojujeme nebo zapříčiníme... A bude jedno, odkud jsem, jak se jmenuju, nebo jestli náhodou můj páníček nepase husy s fantomasem...

Uplynulý rok byl prostě fajn a plný srandy a zážitků, což jste asi všichni věrní čitatelé zaznamenali. Co bych vypíchl? Asi můj narozeninový dort, když mi byl rok. Nebo to, že jsem zlomil páníčkovi prst (mazlením už odčiněno).  Svod mladých a oslava mého umístění na soutěži a již zmíněný tábor...to byly fantastické akce!

Na konec roku jsme se již nepouštěli do žádných větších akcí a v klidu odpočívali doma. Jako vloni, i letos přišel Ježíšek (kterýho jsem ale vůbec nezaregistroval, což je divný)..

a já pomáhal s rozbalováním...

Ano, činil jsem se poctivě...jde mi to a baví mě to...

Jsem rád, že přišel na konec roku taky sníh a maximálně jsem si ho užil. Vlastně si ho užívám každé venčení. Je to úplně jiná dimenze, ve srovnání s lítáním na suché trávě..tohle má prostě šťávu.

Mrkněte sem pro víc fotek.

Ještě jsme stihli procházku s taťkou, Sthellinkou a několika borderkama v Ratibořicích, (děkujeme za pozvání a pohoštění) kde jsem se pěkně vylítal a ještě stihl slušnou otužovací koupel v Úpě, která na mě v zápětí vytvořila krustičku ledu... více zde.

No a dokonce jsem se viděl i s mamkou, kam jsme vyrazili na návštěvu. Bylo mrazivo, což nám nezabránilo s mamkou smočit packy ve Vltavě, ale jinak skvěle a moc jsme si to všechno užili - více zde.

Celá mamčina smečka je úžasná a moc moc děkujeme za báječný servis. Jsme dlužníci!

Poslední den roku byl poklidný a většinu jsem ho prospal... Venku byl poměrně randál, na což jsem zvyklý díky mému zalíbení v akčních filmech, takže mě to nechávalo naprosto chladným. Co mě nenechávalo chladným bylo ovšem množství dobrot na stole... to jsem páníčkům záviděl... Byl to fajn den.

A nyní vzhůru do roku nového. Zde bych rád celé toto moje zamyšlení završil. Rád bych apeloval na všechny páníčky, aby si uvědomili jednu věc. Pro vás, jsme my - psi, jen určitou etapou vašich životů. Ovšem pro nás, jste vy - páníčkové, náš celý život. Chvíle s vámi jsou pro nás cenné. A to především, chodíte-li během dne pryč - jak vy říkáte "do práce". Proto nám prosím dopřejte maximální pozornost a náklonnost ve chvílích, kdy jste s námi. Protože na to čekáme celý den a jsme moc vděční, když na nás mluvíte, blbnete s náma a hladíte nás. To je úplně to nejvíc, co můžeme mít a co chceme. Oplátkou pro vás uděláme všechno...

Přál jsem již v mém minulém článku, takže se zopakuji jen v tom, že všem popřeji především pevné zdraví. A hlavně ať jsou všechny smečky v roce 2015 co nejvíc pohromadě. Nic víc není důležité... :-)

Mějte se krásně!

Badík

 

PS: Ještě dodatek. Několikrát se lidé ptají, proč už výstavy ne. Dnes jsem to myslím popsal dostatečně. Ale ještě tedy zjednodušeně... Je to jednoduché - můj/náš čas chceme naplnit něčím smysluplnějším...

a především proto, že spíš než tohle:

 

mě mnohem víc naplňuje, baví a vlastně i charakterizuje tohle:

Náš čas je příliš drahý na to, aby jsme ho plýtvali na něco, co ve výsledku vlastně nepřinese nic skutečně důležitého a zábavného jak pro mě, tak pro páníčky. Jsme tým - spokojení a šťastní bychom tedy měli být všichni!

Ať vás celý rok 2015 baví a přináší vám jen potěšení a zábavu, protože jinak je veškerý čas proplýtvaný....

—————

Zpět