z Vltavského kraje


Pár novinek... 4 měsíce na krku, lovec Gumídků, ohňostroj a rytířský výkon na balkóně

17.10.2013 21:28

Čau bando,
musím se vám pochlubit, dneska jsou to přesně 4 měsíce, co jsem se narodil. Gratulace přijímám pod článkem a nebo v knize návštěv, mobila totiž ještě nemám...
Co je u mě doma nového? No řek bych, že ani nic moc, každý den chodíme na houby, panička totiž pořád neví, kdy už to stačí, chudák páníček, pořád to musí jíst, ještě, že to nenutí jíst i mě. Ne, že bych se k tomu nehrnul, ale prostě mi nedají... Prej nemám nárok.. Ale já z toho houbaření díky Bohu jenom profituju, v lese mě to totiž děsně baví, jsem tam stále navolno, lítám tam jak bláznivá střela - dostávám k tomu povel "Chyť gumídka!"- sice nevím, kdo to je, ale snažím se ho chytat a stíhám u toho skvěle skákat parkur a driftovat mezi stromama... a když přiběhnu k jednomu nebo k druhému páníčkovi, tak dostanu ještě velikou pochvalu s mňamkou. Hrajeme na schovku, sice pořád pikám já a oni se schovávaj za stromy, ale mě to takhle baví víc a když je najdu jsme všichni šťastný. Mimochodem, nevím, jestli jste někdy někdo zkusili vykousávat mech a lítat s nim v hubě po lese.. pokud ne, zkuste to! Pokud ano, jistě chápete, proč to doporučuju.

Krom toho jsem našel další skvělou věc - hrabání.. V lese je poměrně dost různých nor a děr... Každá díra, do který se mi vejde hlava, je v pořádku. Pokud se nevejde, je potřeba si trochu máknout... Jen nevim, proč mě u toho páníčci tolik okřikujou.. nic se přeci nevyrovná tomu pocitu, když vám hlína lítá pod zadníma ven, chlupy máte obalený a pak do toho výtvoru strčíte hlavu na kontrolní měření a obalíte si u toho celej čenich.. je to bezva!
V neděli končila pouť a na náměstí začlo strašně hřmít a bleskat...celá obloha z toho byla barevná... Později jsem se dozvěděl, že je to ohňostroj, páníci mě pořád lákali na balkon ať se jdu podívat, tak jsem šel, ze začátku trochu nedůvěřivě, ale pak jsem to pozoroval, musím konstatovat, že podívaná to byla super, ale ten zvukový doprovod nic moc. Ale dostal jsem u toho druhou večeři, takže povedená akce. (pozn. pisatele: Jestli máte pocit, že v mém životě hraje velkou roli jídlo, tak je váš pocit správný :) )
Nevím jestli se to počítá mezi hrdinské činy rytíře a mám se tím chlubit, ale povedlo se mi v nestřeženém okamžiku něco, co páníci zrovna nedocenili, a to sice počůrat celý balkón podél zábradlí jedním tahem, říkali něco o praseti, ale já dělal, že neslyším a že se mě tohle absolutně netýká. Ale já to řadím mezi mé zdařilejší kousky a proto jsem poprosil osobního fotografa o obrazovou dokumentaci.
Taky musím poznamenat, že mám moc rád podzim, všude je tolik listí a když do něj foukne, tak se prostě neudržím a metám za tím co mi nohy stačí, paníci to ale opět nehodnotí moc kladně, obzvlášť když je při tom táhnu za sebou na vodítku..

Mrkněte na video barevný oblohy pod článkem.

Mějte se krásně.. V sobotu opět školka.. dám vědět, kdyby něco..

Baďouš

PS:
Přírůstek nových zubů: 6 horních, 4 dolní ... z pizizuba se stává šelma...

PS1: Tento týden jsme dostali fotky z návštěvy mamky. Mrkněte tady!

 

A ještě jednu si neodpustím... Taťko, vidíš tam tu podobu!!??

A tady můj výkon na balkóně!

a ještě jedna panoramatická...

—————

Zpět


Komentáře:

Datum: 20.10.2013

Vložil: Taťka Darcius

Titulek: Pašák!

Ahoj synku, ty si tedy žiješ! Já balkon nemám a tak jsem takový dlouhý psaní nikdy nezkusil. Já to zase dám do hodně velké výšky a to mi taky panička neschvaluje. A hlavně si takhle podepisuji případné kamarády ať lidské nebo psí ;-)
No ale nemusíš dělat všechno jako já. Ty jsi prostě originální pašák! Tak se měj fajn a já zase začmuchám na tvé stránky B-)

—————