z Vltavského kraje


Poslední sníh v Jizerkách a vodopády k tomu

28.03.2016 16:16

Tak jsem zase po delší době zpět. Ano, opět to trvalo pěkně dlouho, než jsem se ozval. Páníček měl zas v práci ty Japonce a leden, únor a začátek března nebyl skoro doma... Teda byl, ale chodil domů pozdě a nebyl ani víkendy... A protože panička byla nejdřív nemocná, a pak taky měla co dělat, tak jsem měl několik víkendů normální všední režim i já...to znamenalo, že jsem musel vstávat i o víkendu brzo... ble..

No, ale v březnu už páníčkovi konečně polevilo a už neměl Japonce a tak jsme mohli zase vyrazit a něco podniknout všichni společně. Vyrazili jsme do Jizerek na vodopády. A aniž bychom to čekali, bylo tam ještě poměrně dost sněhu.

Hned jak jsme vyrazili, minuli jsme první vodu a šli jsme podél v podstatě celou cestu..

Skoro na začátku cesty...

Jedna fotečka na úvod...

 

 

Cesta byla skoro celá do kopce, ale to třeba zrovna mě nevadilo... já měl dost práce se sněhem a se značkováním cesty, abychom na cestě zpět nezabloudili... bohužel jsme se pak vraceli jinou cestou, ale to neva.. Jááá byl připraven..

Tak ještě jedna z cesty..

Netrvalo nám to moc dlouho a dorazili jsme k vodopádům. Všichni jsme byli trochu překvapení, že tam cesta nekončí nijak viditelně jak jsme čekali a tak jsme se trochu prošplhali dál...a dál..a dál...

Vodopády.

 

...až jsme došli na cestu a pokračovali. Po kratší ceste lesem, kde jsme trénovali brodění ve vysokém sněhu (teda převážně já a dobrovolně), jsme přišli na hlavní cestu, která nás dovedla zpět. Ta byla dlouhá a přehledná, takže jsem stihl i trochu zasprintovat a došlo i na házení sněhu a válení se.

Výlet to nebyl extra dlouhý, ale i tak jsme si ho náramně užili. Byl to asi poslední letošní sníh, a protože ho u baráku už nemáme, dal jsem do toho všechno... :-)

To jsem ještě netušil, co mě brzy čeká...

 

—————

Zpět