z Vltavského kraje


První týden v novém působišti

20.11.2016 11:32

Tak nám to pěkně uteklo a první týden v nové boudě máme za sebou. Prošli jsme tu během týdne od mrazů, přez déšť až po jarní počasí. Momentálně máme bahňák a každá procházka končí mým sprchováním...což zrovna úplně nemusím, ale nic jiného mi nezbývá. Musím ovšem říct, že jsem se rychle zabydlel a prakticky okamžitě převzal roli hodnou mého jména. Hlídám tu preventivně úplně všechno. Od naší boudy až po sousedovic a přespolní...:-) Mám totiž krásný výhled a tak trávím volné chvilky pozorováním venkovního provozu.

Zatím poznáváme okolí a já rozšiřuji mé teritorium. Poměrně hladce jsem převzal funkci místního místostarosty a tak dohlížím na pořádek. Letošní volby už jsem nestihl, ale příští už budu kandidovat na hlavní křeslo.

Dnes jsme byli na ranní procházce opět v končinách, které jsem si označkoval poprvé..

Vyrazili jsme po ránu... bylo krásně..

Sice bylo všude ještě bláto a rozježděno od těžké techniky, to nám ale nekazilo radost z výhledů... i když jsme šli z počátku do prudkého kopce.. Píšu si první poznámku do diáře : "Omezit provoz těžké techniky..."

Když jsme došli (já doskákal, páníček se vydrápal) konečně na vrchol, byl krásný výhled..

Jdeme vpravo...

Prakticky nikoho jsme nepotkali, bylo zase moc příjemné, zabláznit si po lese a loukách a užívat si proudu chladného vzduchu, který mi pročesává kožich připravený na ty nejtřeskutější mrazy, které budu trávit doma na pohovce...chichi... Páníček tak nadšenej nebyl, soudě dle jeho kulicha a hlavy zaražené v bundě.. :-) Ale kdepak...líbilo se mu to taky...

Krásný pohled na mé nové území...

Až budu starosta, všude se bude moct venčit a běhat bez omezení a auta budou dávat přednost pejskům...

Mějte se krásně,

místostarosta Šimonovic, Badík.

 

—————

Zpět