z Vltavského kraje


Už je to tady, už je to tady... slavím první narozeniny.

17.06.2014 16:53

Ahoj vespolek…

Hádejte, kdo je dneska oslavenec!!! No asi hodně bytostí na světě, ale hlavně JÁ a moje ségry. Všechno nejlepší holky. Konečně jsem se taky dočkal a můžu říct, že už mi je ne skoro, ale fakt jeden celej rok. Zeměkoule už prý za můj život oběhla kolem Slunce a já už prožil všechna 4 roční období. Nejvíc nejlepší mi přišel podzim, páč bylo venku hodně listí, který jsem mohl chytat, teplo bylo akorát, nic moc po mě nechtěli, bylo to takové bezstarostné období. Všichni na ulici mě ještě chtěli mazlit (teď mě spíš obcházejí) a pořád se starali, abych všechno spapal (dneska když mi něco nevoní, dostanu prd...). Zima byla super, jen dokud byl sníh, toho jsem si ale moc neužil, páč prej byla tenhle rok slabá zima nebo co. Když bylo bláto, tak jsem to taky moc rád neměl, protože jsem si musel pořád čistit nohy o rohožku. A doma občas ještě vletět do sprchy a utřít do ručníku...no nuuudááá... Ale jaro bylo fajn a v létě, pokud nejsme u vody, tak trpím.

Dneska měli páníčkové takovou trochu nostalgickou náladu, vzpomínali jak si loni užívali na dovolené na Lefkádě a čekali na zprávu jestli se pro ně mé mamce narodil nějaký pejsek. Čekali na mě už o víkendu hlavně v neděli 16.6. , ale my se ségrama jsme si dali na čas a rozhodli se přijít na svět až  17.6. Panička se těšila každý den na pokoj, aby se podívala do e-mailu jestli už…  stejně tomu bylo i v pondělí, přihlásila se a koukla na e-mail, aby se dozvěděla, že zase ještě nic, ale počkát…  něco od páníčků Benji přece jen přišlo.

 A sice:

Dobrý den, dnes se Vám narodil ve 14:50 černoznakatý klučina o váze 620g. Dostal modrou mašli. V příloze Vám zasílám pár fotografií i se sestrami.

Tady je jedna z nich a to jsem JÁ:

Uznávám, ještě to nebylo úplně ono. Po sexy křivkách, svalnatém hrudníku, pevném pupku, sexy zadku a vždy upravené pěšince na hlavě byste pátrali marně... všechno chce holt svůj čas. Koukám taky, že jsem toho tenkrát ještě moc nenakoukal... zato teď si můžu hlavu ukroutit, jen se někde něco šustne. :-)

 

 

A od té doby jsem jim vstoupil do života. Byl jsem přímo na zakázku a hodně chtěný. … za to jim připravuji každý den různá překvapení. Jak příjemná (ranní budíček vždy přesně v 6 a když nereagujou tak teda ještě v 7:10 u nich v ložnici...a to i o víkendu přátelé..), tak někdy i méně příjemná (ona známá parfemace z lekce č. 1 ke které je ještě musím přesvědčit), zlobím je svýma lumpárnama, ale taky je umím potěšit tím, že občas poslechnu a nebo se něco nového naučím. Ale hlavně jsou šťastní, že mě mají a mají komu drbat kožíšek a že je někdo vždycky po příchodu domů nebo i jen z vedlejšího pokoje s radostí přivítá. Díky mně se taky denně hejbou, což potřebujou fakt hodně (nebudu se pouštět do větších akcí a rozebírat, kdo by toho snesl víc). Taky se naučili, že už nemyslí jen na sebe, ale vše už potřebuje jistou zodpovědnost a logistický plán. Taky zjistili, že jim kolikrát udělá větší radost koupit něco mně než sobě (upřímně, to mi celkem vyhovuje), prej mám víc hraček než mívali oni do 1 roku.

Páníček prý taky rozhodně neměl do 1 roka žádný gang (natož ten sulcákovský) a ani jeden z páníčků prý ani v 15 neměl najeto tolik tisíců kilometrů jako já.

I když mně rozhodčí na výstavě něco vytknou, nebo mám na cvičáku slabší chvilku a prostě se mi nechce… moji páníčci by mě nikdy nevyměnili a milujou mě přesně takového jaký jsem. Podle páníčka jsem dokonce nejdokonalejší pes, kterým je vždycky jen ten první a to jsem přesně JÁ. Ten první…

Dostal jsem dneska hodně mlsek a taky dort.

A ještě jedna společná - já, páníček, můj dort a naše sádra.

Slavte ten můj první rok se mnou, protože kdo neslaví se mnou, slaví proti mně!

Mnogo ljeta sretan bio,
mnogo ljeta živio.
U ljubavi sretan bio,
mnogo ljeta doživio.

 

 

 
 

 

Ještě krátké zpravodajství za uplynulou dobu. Konečně se paničky domluvili a já šel ven s novou kámoškou zlatou retrívřicí Kirou (8 měsíců). Poznal jsem jí na cvičáku, když jsem skládal zkoušku s jinou skupinou. Je ještě malá a mladá. Já jsem prý jak buldozer, takže mě panička v mých výpadech dost krotila a chvilku jsem musel jít taky na vodítku. Chjo. Když jsem se za ní rozeběhnul ona se hned běžela schovat. Pak jsem se teda trochu vyklidnil a my fungovali jako 2 samostatné jednotky a ne jako jedna černobílá dělová koule. V pátek mě taky k mému velkému překvapení, asi jeden z předčasných dárků, vyložili před veterinou, jen jsem zjistil kde jsme, zpustil jsem svou Ódu nedočkavosti, kterou zpívám třeba v autě když dorazíme na cvičák a nebo když čekám než mi vychladne stopa. Byla tam moje nejmilejší asistentka, hned se se mnou pomuchlovala a dala mi dobroty. Byl jsem na manikůře, pro odčervovací tablety a pro spot-ony proti hmyzákům a jiným parazitům. Musel jsem taky zase na váhu.

S výsluškou z veteriny:

O víkendu jsem si užíval vycházek, stopování a blbnutí, taky jsem dostal zas novej sportovní míč na vodní pólo, ale bohužel mi vydržel asi jen minutu. Pak jsem ho totiž prokous, vyfouk a bylo po srandě – bohužel. Dneska fakt nic nevydrží...si to jen trošilinku přizdržím tesákem a je po srandě... kdybych to věděl, tak jsem asi už opatrnější (pozn.páníčků: Nevěříme!). Nemám taky moc rád kočky, jsou mi prostě nesympatické, takže panička, když jednu na promenádě spatřila, tak dostala bezva nápad a trénovala poslušnost v její přítomnosti. To bylo něco na moje nervy, ale prej jsem udělal pokrok, přiblížili jsme se asi na 5 metrů, byl jsem toho ovšem schopen jen kvůli tomu, že kočičák byl celkem flegmouš. Kdyby se rozeběhl, tak… no, nechme toho...j en o tom píšu a ježej se mi chlupy. V neděli jsme byli ještě na pivu, teda já na vodě s ledem, docela si mě předcházeli, ale pan majitel se mi zrovna moc nelíbil-zřejmě pro jeho anglický přízvuk, tak jsem ho trochu postrašil. A když šli kolem 2 malí raťafáci, tak jsem málem paničku sundal ze židle, byla to docela psina. Opět jsem to pak zas trochu schytal, ale za tu srandu to stálo.

Ještě pár fotek z týdne…

Roční Badimír.

Jeden ukázkový pupkoleh.

A agilitky...tunel mám nejradši!

No a na závěr ještě jedna z dnešní oslavičky:

miluju tvaroh..mmmm...

Mějte se krásně.

Pac Baďoušek

PS: V sekci Baďouš radí a informuje máte další doporučeníčko. Páááá.

—————

Zpět