z Vltavského kraje


Výlety, cestování, plavání, aneb když se Hovík nenudí...

09.07.2014 21:27

Ahoj všichni mojí známí i neznámí čtenáři!

Vím, vím... dlouho jsem nic nenapsal, omlouvám se předem. Jsem v tom ovšem nevinně. Za všechno můžou páníčkové... jak jinak že... :-) Neustále máme program, pořád někam jezdíme, stále se něco děje. Kde má pak pes brát pořád čas ještě na psaní článků, když do toho ještě musím spát. Spánek mi zabírá podstatně velkou část dne, je to vlastně jedna z mých nejoblíbenějších činností. Nejen, že přitom regeneruju, trávím, ale zároveň si i popřemýšlím, sem tam hodím meditaci a často u toho nacvičuji různá strečingová cvičení... Ale to už odbočuji od tématu. Co tedy máme nového.

Začal bych asi výletem do nedalekého Detmoldu, což je město nedaleko mého bydliště. Bylo to fajn. Začali jsme prohlídkou města, což byla poměrně náročná akce, protože ten den se rozhodlo vyrazit do města asi celé město včetně přilehlých vesnic. Všude bylo plno a já jsem byl rád, že jsem si neukroutil hlavu, jak jsem sledoval tržnici, potok, kolegy, lidi... Náročná zkušenost. Pak jsme ale jeli do jakýhosi muzea, což byla vlastně vesnice, zobrazující život lidí před mnoha lety v tomto kraji. Řeknu vám, jsem rád, že žiju v téhle době. Neměli evidentně televizi, neviděl jsem žádnou kuchyňskou linku a co bylo šokující, nikde žádnej psí pelech ani bouda...??!! Lidský boudy byly chladný, jednopatrový... no... Než jsme to celý prošli a obešli, byl jsem ušouranej jak listonoš po extra směně. Byl jsem rád, že jsme došli k autu a já si mohl skočit do své pozorovatelny. Pak už nic nevím...

Další skvělou věcí je to, že páníček je teď pořád doma. Každý den! Nikam nechodí, jen se mnou ven a to je super!

Ne,  to není páníček..kdo to poznal, má u mě pochvalu za bystrost!

 

Dokonce už páníčkovi sundali naší sádru! Je sranda ho pozorovat, jak dělá pořád stejný pohyby jen jednou packou, i když už tu druhou může používat. On si ale stežuje, že prý ho to ještě pořád bolí... tssss... jsme chlapi ne?! aaaauu..co to je??? to bolíííí... jo aha, přisedl jsem si chlupy u zadku.. kde jsem to skončil?? Jo, no jsme přece chlapi! Neznáme bolest!

Teď poslední dny je u nás strašný vedro, tak se zdokonaluju v brodění v řece a nacvičuju techniku pupkoleha co to jde. 

V podstatě už se každá procházka neobejde bez návštěvy potoka... jsem zdatný plavec a brodič, tudíž si to užívám. Což mě přivádí k tomu, že jsme právě v Čechách. A byl jsem s páníčkama venku tam, kde je to obrovský množství vody. Klacíčkovalo se a protože bylo úmorný vedro, neodpustil jsem si pár tempíček ve studené vodičce.

Doma jsem dostal přezdívku Vydra. Neoficílně mi říkají Mič Bjůkenen... nevím, jestli se to tak píše, ale zní to tak, prej ještě nafasuju žlutý dalekohled a oranžový plovák.. Netuším co to znamená...

Jinak jsem byl minulý týden na poslední hodině agility před pauzou. Tak jsem si to užil a dal si pár krátkých, zato vyčerpávajících sprintů..

A proč ta pauza? Páníčkové odjíždějí na dovolenou a mě čekají dva týdny ve welnes hotelu. Jsem rád, že se mi taky zas jednou něco řeklo předem. Uvidím jaký to tam bude. Prý mě tam čeká prima paní, výcvik, kámoši, časté venčení... snad to bude pravda... známe to.. povídali, že mu hráli.... Dám pak vědět.

Zatím si užívám pobyt v našem novém domově v Jablonci ve společnosti souseda Dustyho. Naše pubertální řádění je ale neustále pod kontrolou páníčků. Nechápu proč a občas je to hrozná pruda. Vždycky, když už to začíná bejt zajímavý, přerušej nás s tím, že máme bejt hodný...chjo... nepomáhá ani to, když zdrhneme na sousedovic pozemek... vždycky nás odhalej a dostanem sprďáka...

Jinak zcela mimo téma, ale pro zajímavost. I takhle to vypadá, když jedeme do Čech.

stojíme...

Nůůdaaaa...koukám z okna a říkám si, jestli já tohle mám zapotřebí..

Tak se zatím mějte co nejlíp. Mám toho moc, musím letět za Dustym...už na mě volá z venku, že prej našel super klacek...musím mu ho vzít...

Ozvu se až boudou páníčkové zpátky.

Zatím se všichni mějte.

Váš Badík

PS: Je to k nevíře, ale skutečně se blíží 2000 návštěva těchto stránek. Pro onoho jubilanta připravím opět nějakou zajímavou odměnu. Hlídejte si to a dejte mi vědět do vzkazů, kdo onu metu dosáhne. Připomínám, že je dobré si pokaždé obnovit stránku webu, protože počítadlo je pomalé jako já v zatáčkách a občas potřebuje zkrátka obnovit, aby ukázalo aktuální počet návštěv. Nebojte, přístupy se generovat nedají, protože z každé IP adresy se zaznamená jen jedna návštěva denně. Tak zatííííím!

—————

Zpět