z Vltavského kraje


Vysočina a vstup nového roku

03.01.2014 22:23

Ahoj všem!

Tak jsem opět doma po týdnu na Vysočině. Konečně už vím, co to je a kde to je.. :-) Prožil jsem báječný víkend na báječném místě.

26.12. jsem se viděl s mamkou a jejíma páníčkama a bylo to báječný. Dali jsme si krásnou procházku a zakončili ji posezením v místní  restauraci. Tam jsme společně rozjímali pod stolem a páníčkové si dávali něco na zub. Hrozně rád jsem zase všechny viděl. Bylo to báječný. Mamka mi zas trochu ukázala jak to má vypadat, když pejsek poslouchá a její páníčkové mě zas krásně poňuchňali..

Tak schválně..kdo je kdo.. :-)

27.12. už opět nastalo mně dobře známé balení věcí, mého pelechu, hraček a všeho ostatního. Odjížděli jsme na Vysočinu, kde nás čekala super chata se zahradou jenom pro mě... Užíval jsem si to plnými doušky. Ale hezky popořadě.

Ještě ten den jsme dostali informaci že se koná v Ratibořicích sraz několika Hovawartů a byli jsme pozvání. Páníčkové neváhali ani chvilku a 28.12. jsme tedy frčeli do Ratibořic. Tam nás čekal prima výlet se super lidma a super pejsanama. Byli tam kromě Hovawartů i Borderky a to pro mě znamenalo velkou výzvu..výzvu, držet s nima krok do poslední minuty a posledního dechu.. Bylo to jedním slovem báječný. Lítali jsme jako o závod.. Skrz louky, trávu, bahno, krtince..pili jsme z kaluží, někteří si pochutnávali na koňským trusu... jedním slovem super! Borderky jsou energetický zásobárny stejně jako já, tudíž jsme neustále lítali na všechny strany. Do toho ještě hovíci, kteří se do toho chvílema taky hezky opírali a o zábavu nebyla nouze. Součástí této akce bylo i procvičování věcí na výstavy, páníčkové dostali několik dobrých rad k výcviku, stravě, a podobně.. Myslím, že nikdo z nás se nenudil... a všichni si přišli na své... :-)

pár společných fotek...

procházka...

Kdo mě najde???

Jak je vám už teď asi jasné, zbytek dne jsem už trávil jen v poloze ležmo s pravidelnými přestávkami na jídlo... Asi takhle..

Po té už jsem si užívali pobyt na Vysočině na plno. Chodili jsme na procházky, topili v krbu - páničkovi jsem dělal doprovod a ochranku, když chodil v noci pro dřevo do kůlny, jedli, pili a hodovali jsme a bylo to bezva. Na zahradu nám dokonce zavítali dva noví tvorové, které jsem do této doby ještě neznal osobně.

1. kočka: malinkej tvoreček, kterýho bych zřejmě odfouknul výdechem z mé levé nozdry, ale zato byl rychlej a hbitej jak 10 borderek. Na zahradě jsme na sebe chvilku koukali, a když jsem nakročil ke hře, kočka několika skoky vyletěla na strom, ze kterého už neslezla dokud jsme neodešli... škoda..mohla být zábava..

2. slepice: a to je vám zajímavej tvor... hlasitej, dvounohej, ukdákanej a bez nejmenšího smyslu pro hru...Snažil jsem se ji vyprovokovat ke hře, jako to dělám s psíma kámošema, ale ona to nějak nepochopila a zašala přede mnou s hlasitým řevem utíkat... rozhodl jsem se, že si to užiju a běžel jsem zvolna za ní.. Kličkovala brala to za živým plotem, kolem zahradní chatky, nebylo jí to ovšem nic platné. Kontroloval jsem situaci a několikrát ji packou pohladil po zádech... Nakonec podlezla plot a zmizela ve vedlejší zahraděš....kam jsem se za ní vydal taky, když se mi podařilo se pod plotem protáhnout stejnou škvírou... Slepice už byla ale pryč. NAvíc jsem dostal seřváno od páníčka a ten průlez byl okamžitě páníčkem zatarasen.. Aspoň něco mi ta slepice na zahradě ale nechala... tak jsem se v tom pěkně s vervou celej vyválel...a páníčkové říkali, že srmdim jak deset čertů...a strčili mě do vany... což mám rád a teplá voda spolu s rukama páníčků v mém kožichu je báječná věc.

No, jinak mě už moc baví hlídat. Hlídám páníčky, hlídám byt, hlídám auto, hlídal jsem chatu... jen ať všichni viděj a věděj, že je na mě třeba si dávat pozor.. Páníčkové sice říkaj, že toho až moc nakecám a jsem navíc dost hlučnej, ale já si nemůžu pomoct...je to prostě ve mě..

Jinak se už během pobytu nic extra nestalo. Silvestr jsme oslavili v našem kruhu rodinném, večer koukli na rachejtle, které mě vysloveně nudí a šli spát. No a od včera už jsme opět doma v Jablonci. Ještě je před námi jedna věc, o které ale až příště.. Brzy se opět ozvu.

Mějte se všichni krásně! A šťastný nový rok Vám všem přeje

Badík  a Béčka

—————

Zpět