z Vltavského kraje


ZZO1

02.07.2016 00:00

No a protože letošek byl na vlně pohybu, akcí a zkoušek, páníčkové mi samozřejmě nemohli dopřát nic jiného, než opětovnou zkoušku mé zdatnosti a praktické ověření mých schopností nabitých výcvikem..:-) Byl to jeden z krásných letních dnů, kdy venku bylo tak, že by z toho chcípla i moucha za letu žízní a každej normální hovawart byl buď doma, nebo někde ve stínu.. Ale my nééééé...my museli samozřejmě na cvičák.. Původně jsem si myslel, že se jedná jen o výcvik a tudíž si to tak nějak odbudu a pojedem, ale opět mi to docvaklo, když se konal nástup.. mimochodem - nemám rád nástup..

Po nástupu jsem šel do odkládačky a už jsem jen čekal až se objeví páníček s jeho obvyklým "Badíku, jdeme na to".... Zdálo se mi o přehradě, koupání, tekoucí ledové vodě, když najednou "Badíku, jdeme na to".

No a tak jsme šli. Směr výchozí bod. Začal jsem se potit a v trenkých mi tekly čůrky potu po...no prostě tekly čůrky potu. Na výchozím bodě stál nějakej chlápek v kraťasech a tričku, tak jsem ho hned nahlas upozornil, že se mi nechce! Páníček mi řekl ať se uklidním a neštěkám na rozhodčího... nešlo to... Musel jsem to někomu říct. No, tak jsme se rozešli.. bože, mě bylo vedro... už mi pot tekl i po zádech a kapal do očí. Tak jsem se trochu rozhlížel kolem, jestli tam magořime sami s páníčkem, nebo se tam někde prochází ještě někdo jinej...samozřejmě jsme byli sami... No, pak jsme přešli k překážce..co? jako překážka? Blázníte tu všichni??? Mám tak zpocený trenky a triko, že se tou tíhou ani neodlepim od země! Tak jsem překážku obešel a zpátky taky. Pak Á-čko... to jsem teda přeběhl a pak kladinu taky. A šlo se na odložení... To už jsem si říkal, že musej bejt všichni padlý na hlavu. Ale komplet. Jako, že se mám válet na trávě v tý výhni 15minut? Ani omylem. Po chvilce jsem vstal, že na to kašlu.. Páníček mě ale posunkem upozornil, že takhle ne.. "no dobrá" pomyslel jsem si.. už to zakončíme, tak už to přežiju. Pot mi zkrápěl zátylek a já se tak trochu posouval..nenápadně..a zase upozornění ať se nehejbu! Pak už přišlo vysvobození. Konečně ten blázen v triku zavelel, ať si pro mě páníček dojde a byl konec. Když jsme k rozhodčímu došli, neviděl jsem zkrz potoky potu a šly na mě mdloby.. zaslechl jsem něco o nekázni a zkoušení psovoda a v duchu si říkal: "vem si na sebe kožich a zkus si to sám, ty krasoni...". No, nakonec prý za hezkou chůzi, pohyb a předvedený výkon - 70b. Ano! - pomyslel jsem si... Už je konec! A nebudu muset znova!

Pak odkládačka, voda...a koma...

Páníček mi teda řekl, že jsem mamlas, protože v tréninku jsem předváděl výkon na 90b...ale což... ať si zkusí vzít kožich a chodit tam v těch 38°C sami..že?

No, každopádně, zmákli jsme to.

—————

Zpět